Vítejte v sekci aktualit

MŠ a nemocné dítě

MŠ a nemocné dítě

Školní řád pro školní rok 2013/2014 mateřské školy v obci Jílové u Prahy, vydaný dle §30 odst.1 písm. c) zák.č. 561/2004 Sb ve znění p.p. (školský zákon) ředitelkou školského zařízení, mimo jiné upravuje podmínky ochrany zdraví dětí. Konkrétně se jedná o čl.V odst.1, kde se rodič zavazuje předat dítě do MŠ zdravé, ne v době léčení … (viz.dále Školní řád pro školní rok 2013/2014).

Dále dle §22 zák,č. 561/2004 Sb ve znění p.p. (školský zákon) jsou „Zákonní zástupci dítěte povinni informovat školské zařízení o zdravotních obtížích dítěte.“

Zákonným zástupcům (rodičům), kteří budou opakovaně dávat dítě do MŠ nemocné, hrozí v krajním případě i vyloučení z MŠ. Tuto možnost má ředitelka MŠ dle §35 zák.č. 561/2004 Sb ve znění p.p. (školský zákon).

Ráda bych také zdůraznila fakt, že pokud pedagogický pracovník přijme zjevně nemocné dítě porušuje tak §29 odst. 2 zák,č. 561/2004 Sb ve znění p.p. (školský zákon), jelikož tak nemůže zajistit ochranu zdraví ostatních dětí.

Proto bych ráda upozornila všechny rodiče, že pedagogický pracovník bude využívat možnosti ráno při přijetí odmítnout nemocné dítě. Pokud s takovým postupem zákonný zástupce (rodič) nesouhlasí, může si od pediatra vyžádat doklad o zdraví svého dítěte, kde bude uvedeno, že dítě může do kolektivu MŠ.

 

Žádný Komentář

Připojit se k diskuzi

Není zde zatím žádný komentář. Buďte první, kdo jeden napíše...

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *