Navigace: Včelky, Aktuality, Kontakt

Mezinárodní projekt eTwinning je nově i u nás ve školce

Naše školka se v letošním školním roce zapojila do mezinárodního projektu eTwinning.

Díky eTwinningu se školy a školky „propojují“ s jinými školy jinde v Evropě a spoluvytvářejí tak společný projekt.

Dvě nebo i více škol či školek spolu komunikují prostřednictvím internetu, například elektronickou poštou nebo videokonferencí, případně i klasicky písemně poštou. Spolupracují na společných projektech, sdílejí si nápady a zkušenosti a učí se od sebe navzájem.

Naše školka se letos přihlásila do projektu:

„The most wonderful Christmas cards Exchange“ („Výměna nejhezčích Vánočních přání“).

Zapojilo se celkem 6 mateřských škol z celé Evropy, konkrétně z Velké Británie, Polska, Rumunska, Itálie, Rakouska, Malty a Slovenska. Cílem tohoto projektu bylo vyrobit s dětmi vlastnoruční Vánoční přání, které se pak poslaly do ostatních evropských škol.

U nás ve školce probíhala výroba přání  a podílely se na tom děti ze třídy Včelek, Motýlků a Rybiček. Děti pak společně se svými třídními učitelkami odnesly přání na poštu a poslaly je do mateřských škol zapojených do tohoto projektu. Praktická zkušenost „něco vyrobit a jít na poštu“ děti neobyčejně nadchla.

K nám do školky pak naopak přišlo poštou 7  krásných vánočních pohlednic ze všech těchto zemí . Všechny pohlednice jsme vystavily v prostranství hlavního vchodu mateřské školy, kde si mohou prohlédnout nejen děti, ale i rodiče.

Pracovat na projektu eTwinning byla jak pro děti, tak pro paní učitelky nová a velmi přínosná zkušenost, při které opět vládla přirozená dětská kreativita.

Již nyní se těšíme na další jarní projekt, ale jaký to bude, to je ještě překvapení.

Za pozornost děkují Vaše děti i paní učitelky.