Sázíme a pěstujeme

Sázíme a pěstujeme

 

Sluníčko nabírá na své síle, kvete louka i sad a zahradníci mají ,,plné ruce práce,,. Děti ze třídy žirafek si vyzkoušely trochu toho pěstitelského umění. Každý sám si zasadil ( skutečně malou) sazeničku jahody a pak o ni pečoval. Jahůdka poté dostala sváteční obal a stala se dárkem pro maminky. Do truhlíků děti společně zasely směs letniček pro ozdobu. Trochu oživení potřebovali i školkové záhonky na zahradě. Pěstujeme tu bylinky do čaje i pomazánek a tak zahradníčci vytrhávaly plevel a kypřili půdu. Nejúchvatnější a nejzábavnější byla ovšem fáze zalévání. Mnozí byli překvapeni jak žíznivá hlína v záhoncích je. Zbývá vydržet a o rostlinky pečovat i dál. Odměnou Vám snad bude radost s odvedené práce pěstitelských úspěchů a moc dobré pomazánky z bylinkami.

 

Žirafky

Gabča a Jarča