O nás

Vítejte na stránkách mateřské školy Jílové u Prahy

Mateřská škola v Tyršově ulici je škola s více než padesátiletou tradicí. V Jílovém u Prahy byla prvním předškolním zařízením, nejprve jako součást obecné školy, později jako jesle a mateřská škola. Od roku 1957 byly v provozu dvě třídy. Se zvyšujícím se počtem obyvatel a hlavně dětí, se v roce 1974 rozrostla o další dvě třídy v sousední vile. Obě budovy se spojily chodbou, ve které se zřídila jídelna, a tak od roku 1986 mateřská škola fungovala jako plně vytížená „čtyřtřídka“. V roce 1974 byla dokončena a otevřena druhá mateřská škola v Jílovém u Prahy, která byla postavena Jednotným zemědělským družstvem a určena především pro děti zaměstnanců. Obě mateřské školky měly samostatné vedení. V roce 2003 došlo rozhodnutím zřizovatele ke sloučení těchto dvou samostatných subjektů do jednoho právního subjektu základní a mateřské školy. Od tohoto roku je MŠ Tyršova vedena jako odloučené pracoviště tohoto subjektu.

MŠ POD ŠKOLKOU

Mateřská škola Pod Školkou je tvořená komplexem šesti bezbariérových přízemních pavilónů, propojených atriem. Třídy mateřské školy jsou heterogenní a jsou pojmenovány podle zvoleného zvířátka. Třída A – Slůňata, B – Opičky, C – Žirafky, D – Tygříci, E – Tučňáci, F – Sovičky. Mateřská škola se nachází v klidném bezprašném prostředí. V okolí budovy je zástavba rodinných domů, lékárna a zdravotní středisko. Výhodou naší mateřské školy jsou podmínky dané lokalitou – blízkost přírodního prostředí a lesa, a tedy i možnost vycházek směrovaných do všech okolních částí Jílového.

MŠ TYRŠOVA

Mateřská škola v Tyršově ulici je škola s více než padesátiletou tradicí. V Jílovém u Prahy byla prvním předškolním zařízením, nejprve jako součást obecné školy, později jako jesle a mateřská škola. Od roku 2003 je MŠ Tyršova vedena jako odloučené pracoviště MŠ Pod Školkou. Třídy v této školce jsou homogenní a nesou názvy Sluníčka, Včelky, Motýlci a Rybičky. Mateřská škola se nachází v klidném prostředí. V okolí budovy je zástavba rodinných domů, areál Sokola Jílové a v blízkosti také základní škola.

Mgr. Simona Tetourová

  • ředitelka školy
  • 241 950 547, 733 365 965
  • reditelka@msjilove.cz

Bc. Petra Kolářová

  • zástupkyně ředitelky MŠ Pod školkou
  • 241 950 547
  • zastupkyne1@msjilove.cz

Bc. Alice Bártová

  • zástupkyně ředitelky MŠ Tyršova
  • 241 950 786, 727 917 956
  • zastupkyne2@msjilove.cz